Hostivice - Fotovoltaická elektrárna 3,575kWp

Místo instalace:Hostivice
Uvedeno do provozu:3/2017
Výkon instalace:3,575
Typ panelů:IBC MonoSol 275CS4 Smart
Měnič:Fronius Symo Hybrid 3.0-3-S
Baterie:Fronius Solar Battery 4,5 kWh
Bojler:TUV OKHE 160l

Instalace hybridního fotovoltaického systému na střechu rodinného domu v Hostivicích.

Instalaci kolektorového pole 13ks fotovoltaických modulů IBC MonoSol 275CS4 Smart na střechu objektu rodinného domu (celkem 3,575 kWp), pospojování stejnosměrné části systému (moduly) a její připojení na měnič Fronius Symo Hybrid 3.0-3-S, který je umístěn uvnitř objektu. Zapojení střídavé části systému do vnitřního NN elektrického rozvodu budovy.

K měniči je připojen akumulátor Fronius Solar Battery s celkovou kapacitou akumulátorů 4,5 kWh. Pro řízení nabíjení a vybíjení baterie a řízení toku vyrobené energie z FVE v objektu je součástí instalovaného systému také Fronius Smart Meter, který je komunikačním kabelem propojen s měničem Fronius Symo Hybrid a akumulátorem Fronius Solar Battery.

V okamžiku nabití akumulátoru na 100 % jeho kapacity a minimální nebo nulové spotřebě v objektu RD bude přebytečná elektrická energie dodána prostřednictvím Wattrouter ECO do elektrické topné jednotky o výkonu 4kW 3f, instalované v zásobníku TUV o objemu 160 l. Teprve po nabití akumulátorů na 100 %, nahřátí zásobníku TUV na požadovanou teplotu a nulové spotřebě v objektu bude přebytečná elektrická energie jako přetok dodána do DS.

Dukelská 145, 379 82 Třeboň ■ +420 384 706 139 ■ info@solarenvi.czwww.solarenvi.cz

Zasílat novinky e-mailem

Fotovoltaika jako stavebnice

Dováváme komponenty fotovoltaického systému určené pro montáž svépomocí.

Nabízíme stavebnice solárních elektráren a stavebnice systému pro ohřev TUV.

 stavebnice ohřev TUV

Po domluvě s obchodním zástupcem připravíme stavebnici dle Vašeho zadání.

 

Provozování malých solárních elektráren osvobozeno od daně

Malé solární elektrárny budy osvobozeny od daně. Sněmovna propustila do třetího čtení novelu zákona o daních zpřůjmů, díky které budou malé fotovoltaické elektrárny s výkonem do 10 kWp osvobozeny od daně z příjmů. více >>

Kam všude lze umístit panely? Všude!!

Jaká je ideální orientace fotovoltaických panelů?

orientace fotovoltaických panelů

Při výstavbě fotovoltaických elektráren je obvyklým problémem umístění panelů - jejich orientace a sklon. Tyto parametry mají totiž přímý vliv na účinnost elektrárny, na množství vyrobené elektřiny, na výši energetických úspor a finančních zisků.

Ideální orientací je co nejpřesnější jih. Ideálním sklonem panelů je 30° až 35°. Při odchylkách od této optimální orientace není třeba zoufat. I při odchylkách v orientaci v řádech desítek stupňů jsou ztráty na výkonu FVE přijatelné. Například při jihovýchodní orientaci přijdeme pouze o 5% ročního výnosu. více >>

 IBC SOLAR – Elektřina ze slunečního světla všude na světěSwiss made powerSolar Kerberos- fotovoltaický ohřev vodyZelená energie bez příplatkůJH Solar PlavskoTHERMO|SOLAR Žiar s.r.o. Světová jednička v klimatizacích,
tepelných čerpadlech a chlazení.Špičkové plynové kotle a kamna, výkonné ohřívače vody, úsporná tepelná čerpadla vzduch – voda od společnosti ENBRA.SOLAR HEAT VENTI CZ, s.r.o.SMA Solar Technology
CAFT – Cech aplikovaných fotovoltaických technologií
„Fotovoltaika je naším řemeslem“

Dobrovolné nevládní a neziskové profesní sdružení, jehož cílem je podporovat rozvoj fotovoltaiky a zvyšování kvality fotovoltaických systémů realizovaných v České republice.
Viadrus - Teplo pro Váš domov od roku 1988Největší český výrobce a exportér tepelných čerpadelSpolečnost ENKI, o.p.s. se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti solární a krajinné energetiky, rybničního hospodaření, hospodaření s vodou v krajině, využití přírodních i umělých mokřadů.
Zaměřuje se rovněž na osvětu, vzdělávání a inovačním programy.
Společnost ENKI, o.p.s. je provozovatelem Vědecko-technického parku (dříve TIC).
Dukelská 145, 379 82 Třeboň
+420 384 706 139
info@solarenvi.cz
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413

Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900

Sledujte nás

     

Kontakty

Jan Jonáš
technické dotazy, nabídky
mobil: 725 582 028
jan.jonas@solarenvi.cz

Daniela Herdová
dotace připojení a licence
mobil: 607 667 267
daniela.herdova@solarenvi.cz

Petr Ouška
vedoucí montáží
mobil: 725 718 685
petr.ouska@solarenvi.cz

Napište nám