Solární elektrárny

Energii ze slunce převedeme na elektrickou energii.

Navrhujeme a montujeme pro Vás fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy i průmyslové objekty.

Zabýváme se návrhy a realizací Grid-free, hybridních a záložních systémů.

Připravíme kompletní řešení pro pokrytí spotřeby mobilheimů, rekreačních chat i velkých rodinných domů.

Pro stavby napojené na distribuční síť zajistíme záložní fotovoltaický zdroj a snížíme náklady na energie.

Kutilům dodáme všechny součásti fotovoltaicého systému, potřebné pro montáž svépomocí. Dodáváme solární panely, síťové i nesíťové měniče, solární baterie a další komponenty pro realizaci solárních systémů.

 

Elektrárny pro pokrytí vlastní spotřeby  

Elektrárny pro pokrytí vlastní spotřeby

Tato fotovoltaická elektrárna je určena na střechy rodinných domů s vysokou spotřebou elektrické energie. Pro rodinné domy je finančně nejvýhodnější, pokud objem elektřiny vyrobené v elektrárně je celý spotřebován pro potřeby domu.

Zobrazit
Ostrovní solární systémy  

Ostrovní solární systémy

Ostrovní systém je určen pro objekty bez možnosti připojení na distribuční síť - rekreační chaty a mobilheimy. Dokáže pokrýt veškerou běžnou spotřebu na svícení, provoz televize a rádia, provoz čerpadel a dalších spotřebičů.

Zobrazit
Hybridní fotovoltaický systém  

Hybridní fotovoltaický systém

Hybridní systém spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však funguje i jako záložní systém. Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám dokáže fungovat jak paralelně s distribuční sítí, tak i bez sítě v ostrovním režimu.

Zobrazit

Zasílat novinky e-mailem

Provozování malých solárních elektráren osvobozeno od daně

Malé solární elektrárny budou osvobozeny od daně. Sněmovna propustila do třetího čtení novelu zákona o daních zpřůjmů, díky které budou malé fotovoltaické elektrárny s výkonem do 10 kWp osvobozeny od daně z příjmů. více >>

Kam všude lze umístit panely? Všude!!

Jaká je ideální orientace fotovoltaických panelů?

orientace fotovoltaických panelů

Při výstavbě fotovoltaických elektráren je obvyklým problémem umístění panelů - jejich orientace a sklon. Tyto parametry mají totiž přímý vliv na účinnost elektrárny, na množství vyrobené elektřiny, na výši energetických úspor a finančních zisků.

Ideální orientací je co nejpřesnější jih. Ideálním sklonem panelů je 30° až 35°. Při odchylkách od této optimální orientace není třeba zoufat. I při odchylkách v orientaci v řádech desítek stupňů jsou ztráty na výkonu FVE přijatelné. Například při jihovýchodní orientaci přijdeme pouze o 5% ročního výnosu. více >>

 IBC SOLAR – Elektřina ze slunečního světla všude na světěSwiss made powerSolar Kerberos- fotovoltaický ohřev vodyZelená energie bez příplatkůJH Solar PlavskoTHERMO|SOLAR Žiar s.r.o. Světová jednička v klimatizacích,
tepelných čerpadlech a chlazení.Špičkové plynové kotle a kamna, výkonné ohřívače vody, úsporná tepelná čerpadla vzduch – voda od společnosti ENBRA.SOLAR HEAT VENTI CZ, s.r.o.SMA Solar Technology
CAFT – Cech aplikovaných fotovoltaických technologií
„Fotovoltaika je naším řemeslem“

Dobrovolné nevládní a neziskové profesní sdružení, jehož cílem je podporovat rozvoj fotovoltaiky a zvyšování kvality fotovoltaických systémů realizovaných v České republice.
Viadrus - Teplo pro Váš domov od roku 1988Největší český výrobce a exportér tepelných čerpadelSpolečnost ENKI, o.p.s. se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti solární a krajinné energetiky, rybničního hospodaření, hospodaření s vodou v krajině, využití přírodních i umělých mokřadů.
Zaměřuje se rovněž na osvětu, vzdělávání a inovačním programy.
Společnost ENKI, o.p.s. je provozovatelem Vědecko-technického parku (dříve TIC).
Dukelská 145, 379 82 Třeboň
+420 384 706 139
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413

Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900

Sledujte nás

     

Kontakty

Ing. Vladimír Kučeravý
technické dotazy, nabídky
mobil: 602 383 983
vladimir.kuceravy@solarenvi.cz

Napište nám

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím