Hybridní fotovoltaický systém
Hybridní grid-free elektrárna
Hybridní grid-free systém dokáže pracovat paralelně s distribuční sítí, avšak do sítě žádnou energii nedodává.
Pro provozování hybridních systémů není potřeba žádné povolení od distribuční společnosti ani licence Energetického regulačního úřadu.
Hybridní systém je tedy vhodný pro budovy, kde z důvodu vyčerpání kapacity sítě nebylo možné postavit klasickou elektrárnu.
Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém. Oproti klasickýcm fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu.
Záložní funkce hybridního systému předurčuje jeho použití v místech, kde je potřeba jak šetřit náklady na elektřinu, tak i zálohovat elektrická zařízení - oběhová čerpadla, měřící nebo telekomunikační techniku. Hybridní systém bude spolehlivě dodávat energii během black-outů nebo během živelních pohrom, kdy distribuční síť nefunguje.
Hybridní systém je tedy vhodné použít pro potřeby budov složek integrovaného záchranného systému atp. Díky solárním panelům umí hybridní systém pomoci přečkat i dlouhodobé výpadky, které trvají i několik dní.
Pro práci s bateriemi lze nastavit priority a rezervované kapacity pro jednotlivé účely. Například je možné 40% kapacity baterií využít jako zásobník (buffer) pro využití solární energie. Zbytek kapacity do bezpečné úrovně vybití baterií je možné rezervovat pro funkci zálohování proti výpadkům sítě.
Hybridní systém dokáže plynule "mixovat" elektřinu z baterií a ze sítě dle aktuální potřeby. Hybridní střídač Xtender dokáže krátkodobě pracovat až při 3x přetížení nominálního výkonu. Hybridní systém dokáže pracovat ve spolupráci s distribuční sítí nebo s elektrocentrálou.
Zdarma vypracujeme návrh Vaší elektrárny, kontaktujte nás
Vyplněný dotazník je ideální podklad pro technický návrhu hybridního systému. Návrh systému obsahuje předpokládaný výkon solárních panelů, kapacitu baterií a výkon střídače na míru Vašich energetických potřeb.
Kompletní montáž fotovoltaického hybridního systému na klíč. Systém obsahuje německé polykrystalické panely IBC, regulátor dobíjení Studer, hybridní střídač Studer Xtender, olověné gelové akumulátory MOLL, montážní systém AluTec.
Kalkulace možných řešení hybridního systému na klíč
Hybridní fotovoltaický systém Fronius 3,18kWp
splňuje podmínky Nová zelená úsporám
12 x IBC PolySol 265W
Fronius Symo Hybrid 3.0-3-S - 3 fáze
Fronius Solar Battery 4,5kWh
Fronius Smart Meter
304 900 Kč bez DPH
Zobrazit >>Hybridní fotovoltaický systém 5,22 kWp
36x NexPower NT 145AX
Studer Xtender XTM 4000-48 - 1 fáze
baterie 16x LifeYPO4 WB-LYP300AHA
425 800 Kč bez DPH
Zobrazit >>Hybridní fotovoltaický systém 7,50 kWp
30x Winaico WST-250P6
Studer Xtender XTM 2600-48 - 3 fáze
baterie 24x Baterie MOLL OPzV solar
555 900 Kč bez DPH
Zobrazit >>
Jak hybridní zařízení funguje?
Systém dokáže plynule "mixovat" elektřinu z baterií a ze sítě dle aktuální potřeby. Prohlédněte si schéma řízení výroby a spotřeby.
Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém.
Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu. Hybridní grid-free systém dokáže pracovat paralelně s distribuční sítí, avšak do sítě žádnou energii nedodává.
Garantujeme nevyšší kvalitu fotovoltaických panelů
Fotovoltaické panely nám dodává německý velkoobchod IBC SOLAR. Tato firma je na trhu se solárními panely již 25 let. Firma IBC SOLAR připravila pro své zákazníky a partnery krátké video, ve kterém představuje svoji politiku řízení kvality. Film ukazuje, jakým způsobem jsou fotovoltaické panely dodávané touto firmou vybírány, testovány, měřeny a zkoušeny. To vše je snahou, aby na střechy koncových zákazníků byly namontovány jen ty opravdu nejlepší fotovoltaické panely.
Standardy kvality výrobce panelů jsou pro Vás extrémně důležité, protože znamenají jistotu pro Vaše investice.
Provozování malých solárních elektráren osvobozeno od daně
Malé solární elektrárny budou osvobozeny od daně. Sněmovna propustila do třetího čtení novelu zákona o daních zpřůjmů, díky které budou malé fotovoltaické elektrárny s výkonem do 10 kWp osvobozeny od daně z příjmů. více >>
Kam všude lze umístit panely? Všude!!
Při výstavbě fotovoltaických elektráren je obvyklým problémem umístění panelů - jejich orientace a sklon. Tyto parametry mají totiž přímý vliv na účinnost elektrárny, na množství vyrobené elektřiny, na výši energetických úspor a finančních zisků.
Ideální orientací je co nejpřesnější jih. Ideálním sklonem panelů je 30° až 35°. Při odchylkách od této optimální orientace není třeba zoufat. I při odchylkách v orientaci v řádech desítek stupňů jsou ztráty na výkonu FVE přijatelné. Například při jihovýchodní orientaci přijdeme pouze o 5% ročního výnosu. více >>
Solarenvi
Dukelská 145, 379 82 Třeboň+420 384 706 139
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413
Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900
Kontakty
Ing. Vladimír Kučeravý
technické dotazy, nabídky
mobil: 602 383 983
vladimir.kuceravy@solarenvi.cz