Hybridní fotovoltaický systém

Hybridní grid-free elektrárna

Hybridní grid-free systém dokáže pracovat paralelně s distribuční sítí, avšak do sítě žádnou energii nedodává.

Pro provozování hybridních systémů není potřeba žádné povolení od distribuční společnosti ani licence Energetického regulačního úřadu.

Hybridní systém je tedy vhodný pro budovy, kde z důvodu vyčerpání kapacity sítě nebylo možné postavit klasickou elektrárnu.

Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém. Oproti klasickýcm fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu.

Záložní funkce hybridního systému předurčuje jeho použití v místech, kde je potřeba jak šetřit náklady na elektřinu, tak i zálohovat elektrická zařízení - oběhová čerpadla, měřící nebo telekomunikační techniku. Hybridní systém bude spolehlivě dodávat energii během black-outů nebo během živelních pohrom, kdy distribuční síť nefunguje.

Hybridní systém je tedy vhodné použít pro potřeby budov složek integrovaného záchranného systému atp. Díky solárním panelům umí hybridní systém pomoci přečkat i dlouhodobé výpadky, které trvají i několik dní.

Pro práci s bateriemi lze nastavit priority a rezervované kapacity pro jednotlivé účely. Například je možné 40% kapacity baterií využít jako zásobník (buffer) pro využití solární energie. Zbytek kapacity do bezpečné úrovně vybití baterií je možné rezervovat pro funkci zálohování proti výpadkům sítě.

Hybridní systém dokáže plynule "mixovat" elektřinu z baterií a ze sítě dle aktuální potřeby. Hybridní střídač Xtender dokáže krátkodobě pracovat až při 3x přetížení nominálního výkonu. Hybridní systém dokáže pracovat ve spolupráci s distribuční sítí nebo s elektrocentrálou.

Hybridní fotovoltaický systém s akumulací energie a záložním zdrojem

Zdarma vypracujeme návrh Vaší elektrárny, kontaktujte nás

Vyplněný dotazník je ideální podklad pro technický návrhu hybridního systému. Návrh systému obsahuje předpokládaný výkon solárních panelů, kapacitu baterií a výkon střídače na míru Vašich energetických potřeb.

Kompletní montáž fotovoltaického hybridního systému na klíč. Systém obsahuje německé polykrystalické panely IBC, regulátor dobíjení Studer, hybridní střídač Studer Xtender, olověné gelové akumulátory MOLL, montážní systém AluTec.

Kalkulace možných řešení hybridního systému na klíč

 

 

Jak hybridní zařízení funguje?

Systém dokáže plynule "mixovat" elektřinu z baterií a ze sítě dle aktuální potřeby. Prohlédněte si schéma řízení výroby a spotřeby.

Studer Innotec - schéma Grid-free systému - solární panely na střechu

Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém.

Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu. Hybridní grid-free systém dokáže pracovat paralelně s distribuční sítí, avšak do sítě žádnou energii nedodává.

Garantujeme nevyšší kvalitu fotovoltaických panelů

Fotovoltaické panely nám dodává německý velkoobchod IBC SOLAR. Tato firma je na trhu se solárními panely již 25 let. Firma IBC SOLAR připravila pro své zákazníky a partnery krátké video, ve kterém představuje svoji politiku řízení kvality. Film ukazuje, jakým způsobem jsou fotovoltaické panely dodávané touto firmou vybírány, testovány, měřeny a zkoušeny. To vše je snahou, aby na střechy koncových zákazníků byly namontovány jen ty opravdu nejlepší fotovoltaické panely.

Standardy kvality výrobce panelů jsou pro Vás extrémně důležité, protože znamenají jistotu pro Vaše investice.Zasílat novinky e-mailem

Provozování malých solárních elektráren osvobozeno od daně

Malé solární elektrárny budou osvobozeny od daně. Sněmovna propustila do třetího čtení novelu zákona o daních zpřůjmů, díky které budou malé fotovoltaické elektrárny s výkonem do 10 kWp osvobozeny od daně z příjmů. více >>

Kam všude lze umístit panely? Všude!!

Jaká je ideální orientace fotovoltaických panelů?

orientace fotovoltaických panelů

Při výstavbě fotovoltaických elektráren je obvyklým problémem umístění panelů - jejich orientace a sklon. Tyto parametry mají totiž přímý vliv na účinnost elektrárny, na množství vyrobené elektřiny, na výši energetických úspor a finančních zisků.

Ideální orientací je co nejpřesnější jih. Ideálním sklonem panelů je 30° až 35°. Při odchylkách od této optimální orientace není třeba zoufat. I při odchylkách v orientaci v řádech desítek stupňů jsou ztráty na výkonu FVE přijatelné. Například při jihovýchodní orientaci přijdeme pouze o 5% ročního výnosu. více >>

 IBC SOLAR – Elektřina ze slunečního světla všude na světěSwiss made powerSolar Kerberos- fotovoltaický ohřev vodyZelená energie bez příplatkůJH Solar PlavskoTHERMO|SOLAR Žiar s.r.o. Světová jednička v klimatizacích,
tepelných čerpadlech a chlazení.Špičkové plynové kotle a kamna, výkonné ohřívače vody, úsporná tepelná čerpadla vzduch – voda od společnosti ENBRA.SOLAR HEAT VENTI CZ, s.r.o.SMA Solar Technology
CAFT – Cech aplikovaných fotovoltaických technologií
„Fotovoltaika je naším řemeslem“

Dobrovolné nevládní a neziskové profesní sdružení, jehož cílem je podporovat rozvoj fotovoltaiky a zvyšování kvality fotovoltaických systémů realizovaných v České republice.
Viadrus - Teplo pro Váš domov od roku 1988Největší český výrobce a exportér tepelných čerpadelSpolečnost ENKI, o.p.s. se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti solární a krajinné energetiky, rybničního hospodaření, hospodaření s vodou v krajině, využití přírodních i umělých mokřadů.
Zaměřuje se rovněž na osvětu, vzdělávání a inovačním programy.
Společnost ENKI, o.p.s. je provozovatelem Vědecko-technického parku (dříve TIC).
Dukelská 145, 379 82 Třeboň
+420 384 706 139
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413

Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900

Sledujte nás

     

Kontakty

Ing. Vladimír Kučeravý
technické dotazy, nabídky
mobil: 602 383 983
vladimir.kuceravy@solarenvi.cz

Napište nám

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím