Hybridní fotovoltaický systém

Hybridní grid-free elektrárna

Hybridní grid-free systém dokáže pracovat paralelně s distribuční sítí, avšak do sítě žádnou energii nedodává.

Pro provozování hybridních systémů není potřeba žádné povolení od distribuční společnosti ani licence Energetického regulačního úřadu.

Hybridní systém je tedy vhodný pro budovy, kde z důvodu vyčerpání kapacity sítě nebylo možné postavit klasickou elektrárnu.

Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém. Oproti klasickýcm fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu.

Záložní funkce hybridního systému předurčuje jeho použití v místech, kde je potřeba jak šetřit náklady na elektřinu, tak i zálohovat elektrická zařízení - oběhová čerpadla, měřící nebo telekomunikační techniku. Hybridní systém bude spolehlivě dodávat energii během black-outů nebo během živelních pohrom, kdy distribuční síť nefunguje.

Hybridní systém je tedy vhodné použít pro potřeby budov složek integrovaného záchranného systému atp. Díky solárním panelům umí hybridní systém pomoci přečkat i dlouhodobé výpadky, které trvají i několik dní.

Pro práci s bateriemi lze nastavit priority a rezervované kapacity pro jednotlivé účely. Například je možné 40% kapacity baterií využít jako zásobník (buffer) pro využití solární energie. Zbytek kapacity do bezpečné úrovně vybití baterií je možné rezervovat pro funkci zálohování proti výpadkům sítě.

Hybridní systém dokáže plynule "mixovat" elektřinu z baterií a ze sítě dle aktuální potřeby. Hybridní střídač Xtender dokáže krátkodobě pracovat až při 3x přetížení nominálního výkonu. Hybridní systém dokáže pracovat ve spolupráci s distribuční sítí nebo s elektrocentrálou.

Hybridní fotovoltaický systém s akumulací energie a záložním zdrojem

Zdarma vypracujeme návrh Vaší elektrárny, kontaktujte nás

Vyplněný dotazník je ideální podklad pro technický návrhu hybridního systému. Návrh systému obsahuje předpokládaný výkon solárních panelů, kapacitu baterií a výkon střídače na míru Vašich energetických potřeb.

Kompletní montáž fotovoltaického hybridního systému na klíč. Systém obsahuje německé polykrystalické panely IBC, regulátor dobíjení Studer, hybridní střídač Studer Xtender, olověné gelové akumulátory MOLL, montážní systém AluTec.

 

Jak hybridní zařízení funguje?

Systém dokáže plynule "mixovat" elektřinu z baterií a ze sítě dle aktuální potřeby. Prohlédněte si schéma řízení výroby a spotřeby.

Studer Innotec - schéma Grid-free systému - solární panely na střechu

Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém.

Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu. Hybridní grid-free systém dokáže pracovat paralelně s distribuční sítí, avšak do sítě žádnou energii nedodává.

Garantujeme nevyšší kvalitu fotovoltaických panelů

Fotovoltaické panely nám dodává německý velkoobchod IBC SOLAR. Tato firma je na trhu se solárními panely již 25 let. Firma IBC SOLAR připravila pro své zákazníky a partnery krátké video, ve kterém představuje svoji politiku řízení kvality. Film ukazuje, jakým způsobem jsou fotovoltaické panely dodávané touto firmou vybírány, testovány, měřeny a zkoušeny. To vše je snahou, aby na střechy koncových zákazníků byly namontovány jen ty opravdu nejlepší fotovoltaické panely.

Standardy kvality výrobce panelů jsou pro Vás extrémně důležité, protože znamenají jistotu pro Vaše investice.Dukelská 145, 379 82 Třeboň
+420 384 706 139
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413

Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900

Kontakty

Ing. Petr Pilař
mobil: 722 270 330
pilar@plosab.cz

Napište nám

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím