Fotovoltaické elektrárny pro pokrytí vlastní spotřeby

Solární panely na rodinných domech na klíč

Tato fotovoltaická elektrárna je určena na střechy rodinných domů s vysokou spotřebou elektrické energie. Pro rodinné domy je finančně nejvýhodnější, pokud objem elektřiny vyrobené v elektrárně je celý spotřebován pro potřeby domu a pouze minimální část vyrobené energie je dodána do sítě.

Od roku 2014 není výroba elektřiny ve fotovoltaických elektrárnách nijak dotována a proto je výhodnost investice postavená výhradně na dosažených úsporách. Je výhodnější si elektřinu spotřebovat a tím ušetřit náklady ve výši cca 5,0 Kč/kWh, než tuto elektřinu dodat do distribuční sítě za výkupní cenu cca 0,5 Kč/kWh.

Hlavní výhodou investice do solární elektrárny jsou dlouhé záruky (25 let), dlouhá životnost zařízení (více než 30 let) a stabilním výkon, kdy solární panely nesmí po 25 letech dodávat méně než 80% výkonu, který měly v době svého pořízení.

 

Zdarma vypracujeme návrh Vaší elektrárny, kontaktujte nás >>

  1. Jaký výkon se vejde na Vaši střechu?
  2. Kolik elektřiny za rok elektrárna ušetří?
  3. Jaká bude návratnost Vaší investice?

Vyplněný dotazník je ideální podklad pro technický návrhu hybridního systému. Návrh systému obsahuje předpokládaný výkon solárních panelů, kapacitu baterií a výkon střídače na míru Vašich energetických potřeb.

Kalkulace možných technických řešení

Jak solární zařízení funguje?

Systém výroby a spotřeby solární energie si můžete prohlédnout na animaci zde >>

Jak systém funguje? Kam lze umístit solární panely? kam umístit měnič napětí? Od roku 2014 není výroba elektřiny ve fotovoltaických elektrárnách v ČR nijak dotována a proto je výhodnost investice postavená výhradně na dosažených úsporách. Je výhodnější si elektřinu spotřebovat a tím ušetřit náklady ve výši cca 5,0 Kč/kWh, než tuto elektřinu dodat do distribuční sítě za výkupní cenu cca 0,8 Kč/kWh. v současmosti se díky legislativnám podmínkám stávají stále zajímavější investice do hybridních systémů, kde je možné spotřebovat až 100% vyrobené energie.

Je můj objekt vhodný pro instalaci elektrárny?

Zda je Váš objekt vhodný pro instalaci a kolik energie by eletrárna vyrobila, zjistíte na animaci zde >>

Ideální orientace solárních panelů, ideální sklon panelů , ideální podmínky Ideální orientace je přímo na jih, nebo při orientaci v rozsahu jiho-východ až jiho-západ. Během letních měsíců je Slunce vysoko a na Zemi dopadá 75% celoročního záření. Ideální sklon panelů je proto 35°. Ideální podmínky pro výrobu elektřiny jsou za přímého slunečního záření při bezmračné obloze. Při oblačném počasí klesá výnos přibližně na 1/2 a při hustě zatažené obloze až na 1/10 maximálních hodnot.

V roce 2009 jsme se stali Premium partnerem velkoobchodu IBC SOLAR AG z Německa.

Filosofií firmy SOLARENVI je klást vždy důraz na maximální kvalitu provedení instalace a na výběr nejlepších komponentů za přijatelné ceny.

Od samého počátku působení firmy na trhu se odběratelsky orientujeme na německý trh, kde jsou zkušenosti se slunečními elektrárnami delší. V praxi to znamená, že dodávané produkty nakupujeme u renomovaných německých velkoobchodníků se solárními technologiemi, kteří garantují nejvyšší kvalitu, přísné výstupní kontroly výrobků a spolehlivé záruky.

S našimi zkušenými zahraničními partnery, kteří jsou na trhu s fotovoltaikou přes 25 let máme možnost konzultovat navržená řešení a optimalizovat náklady. Věříme, že tímto přístupem můžeme eliminovat veškerá rizika našich zákazníků na minimum a přinášet tak nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu. Naši zákazníci se o nás a naše partnery mohou bez obav opřít.

               

Ukázky  některých z referenčních staveb

Podívejte se na další fotovoltaické elektrárny pro pokrytí vlastní spotřeby.

 Zasílat novinky e-mailem

Provozování malých solárních elektráren osvobozeno od daně

Malé solární elektrárny budou osvobozeny od daně. Sněmovna propustila do třetího čtení novelu zákona o daních zpřůjmů, díky které budou malé fotovoltaické elektrárny s výkonem do 10 kWp osvobozeny od daně z příjmů. více >>

Kam všude lze umístit panely? Všude!!

Jaká je ideální orientace fotovoltaických panelů?

orientace fotovoltaických panelů

Při výstavbě fotovoltaických elektráren je obvyklým problémem umístění panelů - jejich orientace a sklon. Tyto parametry mají totiž přímý vliv na účinnost elektrárny, na množství vyrobené elektřiny, na výši energetických úspor a finančních zisků.

Ideální orientací je co nejpřesnější jih. Ideálním sklonem panelů je 30° až 35°. Při odchylkách od této optimální orientace není třeba zoufat. I při odchylkách v orientaci v řádech desítek stupňů jsou ztráty na výkonu FVE přijatelné. Například při jihovýchodní orientaci přijdeme pouze o 5% ročního výnosu. více >>

 IBC SOLAR – Elektřina ze slunečního světla všude na světěSwiss made powerSolar Kerberos- fotovoltaický ohřev vodyZelená energie bez příplatkůJH Solar PlavskoTHERMO|SOLAR Žiar s.r.o. Světová jednička v klimatizacích,
tepelných čerpadlech a chlazení.Špičkové plynové kotle a kamna, výkonné ohřívače vody, úsporná tepelná čerpadla vzduch – voda od společnosti ENBRA.SOLAR HEAT VENTI CZ, s.r.o.SMA Solar Technology
CAFT – Cech aplikovaných fotovoltaických technologií
„Fotovoltaika je naším řemeslem“

Dobrovolné nevládní a neziskové profesní sdružení, jehož cílem je podporovat rozvoj fotovoltaiky a zvyšování kvality fotovoltaických systémů realizovaných v České republice.
Viadrus - Teplo pro Váš domov od roku 1988Největší český výrobce a exportér tepelných čerpadelSpolečnost ENKI, o.p.s. se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti solární a krajinné energetiky, rybničního hospodaření, hospodaření s vodou v krajině, využití přírodních i umělých mokřadů.
Zaměřuje se rovněž na osvětu, vzdělávání a inovačním programy.
Společnost ENKI, o.p.s. je provozovatelem Vědecko-technického parku (dříve TIC).
Dukelská 145, 379 82 Třeboň
+420 384 706 139
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413

Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900

Sledujte nás

     

Kontakty

Ing. Vladimír Kučeravý
technické dotazy, nabídky
mobil: 602 383 983
vladimir.kuceravy@solarenvi.cz

Napište nám

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím