Fotovoltaické elektrárny pro pokrytí vlastní spotřeby

Solární panely na rodinných domech na klíč

Tato fotovoltaická elektrárna je určena na střechy rodinných domů s vysokou spotřebou elektrické energie. Pro rodinné domy je finančně nejvýhodnější, pokud objem elektřiny vyrobené v elektrárně je celý spotřebován pro potřeby domu a pouze minimální část vyrobené energie je dodána do sítě.

Od roku 2014 není výroba elektřiny ve fotovoltaických elektrárnách nijak dotována a proto je výhodnost investice postavená výhradně na dosažených úsporách. Je výhodnější si elektřinu spotřebovat a tím ušetřit náklady ve výši cca 5,0 Kč/kWh, než tuto elektřinu dodat do distribuční sítě za výkupní cenu cca 0,5 Kč/kWh.

Hlavní výhodou investice do solární elektrárny jsou dlouhé záruky (25 let), dlouhá životnost zařízení (více než 30 let) a stabilním výkon, kdy solární panely nesmí po 25 letech dodávat méně než 80% výkonu, který měly v době svého pořízení.

 

Zdarma vypracujeme návrh Vaší elektrárny, kontaktujte nás >>

  1. Jaký výkon se vejde na Vaši střechu?
  2. Kolik elektřiny za rok elektrárna ušetří?
  3. Jaká bude návratnost Vaší investice?

Vyplněný dotazník je ideální podklad pro technický návrhu hybridního systému. Návrh systému obsahuje předpokládaný výkon solárních panelů, kapacitu baterií a výkon střídače na míru Vašich energetických potřeb.

 

Jak solární zařízení funguje?

Systém výroby a spotřeby solární energie si můžete prohlédnout na animaci zde >>

Jak systém funguje? Kam lze umístit solární panely? kam umístit měnič napětí? Od roku 2014 není výroba elektřiny ve fotovoltaických elektrárnách v ČR nijak dotována a proto je výhodnost investice postavená výhradně na dosažených úsporách. Je výhodnější si elektřinu spotřebovat a tím ušetřit náklady ve výši cca 5,0 Kč/kWh, než tuto elektřinu dodat do distribuční sítě za výkupní cenu cca 0,8 Kč/kWh. v současmosti se díky legislativnám podmínkám stávají stále zajímavější investice do hybridních systémů, kde je možné spotřebovat až 100% vyrobené energie.

Je můj objekt vhodný pro instalaci elektrárny?

Zda je Váš objekt vhodný pro instalaci a kolik energie by eletrárna vyrobila, zjistíte na animaci zde >>

Ideální orientace solárních panelů, ideální sklon panelů , ideální podmínky Ideální orientace je přímo na jih, nebo při orientaci v rozsahu jiho-východ až jiho-západ. Během letních měsíců je Slunce vysoko a na Zemi dopadá 75% celoročního záření. Ideální sklon panelů je proto 35°. Ideální podmínky pro výrobu elektřiny jsou za přímého slunečního záření při bezmračné obloze. Při oblačném počasí klesá výnos přibližně na 1/2 a při hustě zatažené obloze až na 1/10 maximálních hodnot.

V roce 2009 jsme se stali Premium partnerem velkoobchodu IBC SOLAR AG z Německa.

Filosofií firmy SOLARENVI je klást vždy důraz na maximální kvalitu provedení instalace a na výběr nejlepších komponentů za přijatelné ceny.

Od samého počátku působení firmy na trhu se odběratelsky orientujeme na německý trh, kde jsou zkušenosti se slunečními elektrárnami delší. V praxi to znamená, že dodávané produkty nakupujeme u renomovaných německých velkoobchodníků se solárními technologiemi, kteří garantují nejvyšší kvalitu, přísné výstupní kontroly výrobků a spolehlivé záruky.

S našimi zkušenými zahraničními partnery, kteří jsou na trhu s fotovoltaikou přes 25 let máme možnost konzultovat navržená řešení a optimalizovat náklady. Věříme, že tímto přístupem můžeme eliminovat veškerá rizika našich zákazníků na minimum a přinášet tak nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu. Naši zákazníci se o nás a naše partnery mohou bez obav opřít.

               

Ukázky  některých z referenčních staveb

Podívejte se na další fotovoltaické elektrárny pro pokrytí vlastní spotřeby.

 Dukelská 145, 379 82 Třeboň
+420 384 706 139
IČO: 638 86 413, DIČ: CZ63886413

Společnost zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1900

Kontakty

Ing. Petr Pilař
mobil: 722 270 330
pilar@plosab.cz

Napište nám

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím